Nr katalogowy: 721
Monstrancja
srebro cechowane, waga 1581 g.
Francja, 2 poł. XIX w.
wsparta na czterech wolutowych nóżkach z gładkimi medalionami i na prostokątnej, uskokowo wywyższonej stopie zdobionej pasem dekoracji roślinnej, nad nim od frontu aplikacja z przedstawieniem baranka, z tyłu Oko Opatrzności; trzon tralkowy z nodusem dekorowanym pełnoplastycznymi główkami aniołków i palmetami, wokół reservaculum obłoki, z których wychylają się anielskie główki, u dołu kłosy i winne grono, gloria promienista, z krzyżem w zwieńczeniu, wewnątrz reservaculum umieszczony melchizedek w formie złoconej, otwieranej ramki, z uchwytem do wyjmowania;
srebro cechowane (w reservaculum i glorii - głowa Minerwy i monogram złotnika AC? w rombie), wys. 61 cm, szer. 31 cm, głęb. 15 cm; waga 1581 g.
Francja, 2 poł. XIX w.
16 000 zł