Nr katalogowy: 617
Koszyk deserowy z dekoracją kwiatową
Chiny (?), wyrób na rynek europejski, XIX/XX w.
owalny, o lekko rozchylonych bokach, z pętelkowym ażurem wokół brzegu, z motywem przeplatającej się gałązki; przy krótszych krawędziach uniesione uchwyty.
Wokół ścianek sześć ażurowych rombów z kratownicą, obwiedzionych od wewnątrz złoceniami; dekoracja w dnie i na ściankach z barwnymi kompozycjami kwiatowymi, szkicowymi gałązkami kwitnącej śliwy i białymi, emaliowymi motywami liści bambusowych; w dnie i wzdłuż ścianki pęknięcia;
porcelana, farby naszkliwne, emaliowe, złocenia; wys. 9,5 cm, 27 x 18,5 cm;
sygn. naszkliwnie czerwienią: chiński ideogram.