Nr katalogowy: 614
Zespół serwisowy deserowy do kawy i herbaty, z dekoracją kwiatową
Miśnia, Meissner Ofen- und Porzellanfabrik von Carl
Teichert (zał.1863), 1929 rok; tzw. marka
jubileuszowa, z okazji 1000-lecia miasta Miśnia.
składa się z 29 naczyń: z dwóch gruszkowych dzbanków do kawy z pokrywami (różne modele, jeden z reliefem Neubrandenstein), kulistego imbryka, cukiernicy z pokrywą, mlecznika i 12 filiżanek z gałązkowym uszkiem, z miseczkowymi spodkami.
Zdobienia: złocone krawędzie, dziobki i ucha; uchwyty pokrywek - plastyczne gałązki róży; dekoracja barwna
dekoracja kwiatowa, z większym bukietem (5 motywów powtarza się: na dwu dzbankach, cukiernicy i dwu filiżankach, na czterech filiżankach, dwa - na trzech filiżankach ) oraz drobnymi rzucikami gałązek kwiatowych; lekko przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
dzbanki - wys. 27,5 cm i 24,5 cm;
imbryk - wys.1 5 cm, dł. 27 cm;
mlecznik - wys.15,5 cm;
cukiernica - wys.12 cm, średn. 10,2 cm; filiżanki - wys. 6,7 cm, średn. 9 cm (brzeg);
spodki - wys. 3,5 cm, średn. 14 cm;
sygn. drukiem zielonym: w półkolistym wieńcu z dwu gałązek przewiązanych u dołu kokardką motyw architektoniczny i napis MEISSEN/ 1000 Jahre/ Meissen/ 1929 oraz czerwienią naszkl. znaki cyfrowe; na dzbanku z reliefem tylko motyw architektoniczny i napis: MEISSEN.
Miśnia, Meissner Ofen- und Porzellanfabrik von Carl Teichert (zał.1863), 1929 rok; tzw. marka jubileuszowa, z okazji 1000-lecia miasta Miśnia.