Nr katalogowy: 613
Stojak na parasole
fajans jasny (tzw. faience nouvelle);
Belgia, Nimy, Państwowa i Królewska
Manufaktura Fajansu, XX w.
z dekoracją roślinną i miniaturą pejzażową, cylindryczny, malowany błękitem kobaltu; wokół podstawy i krawędzi symetryczna dekoracja reliefowa z motywem liści i kolistych kiści owoców (?) oraz trzy cienkie pnie osadzone w liściastym reliefowym szlaku u podstawy, dzielące na trzy sekwencje dookolną kobaltową miniaturę z motywem wiejskich chat, pejzażem nad wodą i grupą brzóz;
fajans jasny (tzw. faience nouvelle), kobalt podszkliwny, szkliwo ołowiowe; wys. 62 cm, średn. 33 cm (przy podstawie); sygn. zielonym drukiem: korona zamknięta osadzona na szyldzie z napisem NIMY,
wyżej półkoliście: MANUFACTURE IMPERIALE ET ROYALE, pod szyldem: FABRICATION BELGE / MADE IN BELGIUM.
Belgia, Nimy, Państwowa i Królewska Manufaktura Fajansu, XX w.