Nr katalogowy: 611
Wazon secesyjny z gałązkami róż
Czechy (Austria), Teplitz (Turn), K.K. Privilegierte
Keramische Werke „Amphora”, Riessner,
Stellmacher und Kessel, pocz. XX w.
o niskim, kolistym, lekko spłaszczonym brzuścu i długiej, rozszerzającej się ku górze szyjce. Wokół szyjki cztery masywne, listwowe uchwyty, osadzone wzdłuż brzuśca i przy krawędziach szyjki; zdobiony złotawym szkliwem o nieregularnej fakturze, z motywem gałązek róż z pąkami, o ciemnym konturze, w odcieniach beżu zieleni i fioletu;
fajans, szkliwo złotawe o nieregularnej fakturze (naciekowe - z natrysku?), farby ceramiczne;
wys. 27,5 cm; sygn. wyciskiem: pod koroną owal z literami S T. R (słabo czytelne), w owalu: AMPHORA, wyciski cyfrowe: 3 4, literowe: S R (?).
Czechy (Austria), Teplitz (Turn), K.K. Privilegierte Keramische Werke „Amphora”, Riessner, Stellmacher & Kessel, pocz. XX w.