Nr katalogowy: 610
Para talerzy serwisowych z dekoracją kwiatową i herbami
Rosja, Koncern M.S. Kuzniecowa (przekształcony
w 1889 w kompanię, łączącą wiele mniejszych fabryk),
XIX/XX w. - pocz. XX w.
talerze płytkie, o wielopłatkowej krawędzi, z dekoracją gałązkami fioletowo- różowych maków i drobnych kwiatków żółto -różowych; dwie mniejsze kompozycje na kołnierzu i większa - wchodząca na lustro; na kołnierzach złocony herb: na tarczy pod koroną 2-dzielną zamkniętą - jeździec na spiętym rumaku, z tarczą z h. Pilawa(?) i mieczem w uniesionej dłoni; przetarte herby, porysowane i przetarte szkliwo, drobne ubytki malatury;
porcelana, druk barwny i złocony; wys. 2,5 cm, średn. 24,3 cm;
sygn. drukiem niebieskim: rosyjski orzeł dwugłowy z insygniami, niżej półkoliście napisy cyrylicą: T. wa / M.S KUZNIECOWA / R. F., wycisk: 1.
Rosja, Koncern M.S. Kuzniecowa (przekształcony w 1889 w kompanię, łączącą wiele mniejszych fabryk), XIX/XX w. - pocz. XX w.