Nr katalogowy: 609
Zespół naczyń serwisowych do herbaty
Śląsk, Wałbrzych, fabryka porcelany
„Krister” (Carla Kristera), ok.1860-1890.
składa się z dzbanka do herbaty z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika, owalnej niskiej paterki z uchwytami i 12 filiżanek ze spodkami; naczynia o neobarokowych formach; wybrzuszone i kanelowane podłużnie czasze, z kanelurą podkreśloną złoceniami; krawędzie, uszka i uchwyty modelowane odcinkowymi wolutami - złocone; przetarte złocenia
(zwłaszcza na spodkach, paterce i mleczniku), wyszczerbiona obręcz denna paterki i 1 spodka;
porcelana, złocenia;
imbryk - wys. 18 cm, dł. 23 cm,
cukiernica - wys. 13,5 cm, szer. 14 cm,
mlecznik -wys. 10 cm,
paterka - 6,5 x 22,5 x 29 cm;
filiżanki - wys. 6,5 cm, średn. brzegu 9 cm,
spodki - wys. 2,4 cm, średn. 14,5 cm;
sygn. kobaltem: pionowa kreska i litery KPM poniżej, na części spodków wyciski: 78 lub 78R.
Śląsk, Wałbrzych, fabryka porcelany „Krister” (Carla Kristera), ok.1860-1890.