Nr katalogowy: 606
Para podpórek do książek, ze słoniami
Niemcy, wytwórnia fajansu w Wendorf ?
(Maklemburgia), 2. - 3. ćw. XX w.
o prostokątnej podstawie i ściance bocznej ustawionej pod kątem prostym, z figurką słonia z uniesioną trąbą na podstawie (od wewnątrz);
fajans delikatny, farby ceramiczne w tonacji beżowo -szarej, szkliwo ołowiowo - boraksowe; wys. 13 cm, podstawa 11,2 x 7,2 cm;
sygn. od spodu zielenią: 8 oraz wyciskiem: 79 (jedna podpórka), na jednej podpórce papierowa firmowa nalepka czarno-srebrna z literą C pod 3-dzielną koroną napisem ..endorf (Wendorf?).
Niemcy, wytwórnia fajansu w Wendorf ? (Maklemburgia), 2. - 3. ćw. XX w.