Nr katalogowy: 221
Kobieta na schodach - podstawa pod lustro na toaletkę damską
Nieustalona wytwórnia - atelier
środkowoeuropejskie (Czechy, Niemcy?), 1 poł. XX w.
ceramiczna podstawa z osadzeniem na lustro, w formie półkolistego murku z wklęsłymi zagłębieniami na bocznych krawędziach (na spinki?), z półkolistym podestem o kilku stopniach, na których stoi w tanecznej pozie kłaniająca się kobieta w wydekoltowanej, półdługiej sukni z głębokim dekoltem; prawą dłonią unosi brzeg sukni, lewą rękę zakładając do tyłu; przetarcia (?) malatury;
drobnoziarnista glinka terakotowa, farby ceramiczne matowe (w tonacji brązowo-złotowej i szaro-zielonkawej); wys. 30,5 cm;
sygn. z tyłu podstawy na murku: ryte A Gaegel (Spiegel?) - słabo czytelne, 833.
Nieustalona wytwórnia - atelier środkowoeuropejskie (Czechy, Niemcy?), 1 poł. XX w.