Nr katalogowy: 217
Św. Krzysztof
nieokreślone drewno bejcowane i woskowane;
2. ćw. XX w.
grupa rzeźbiarska przedstawia św. Krzysztofa przenoszącego, zgodnie z epizodem z hagiografii świętego, Dzieciątko Jezus przez rzekę. Święty w postawie stojącej, boso, odziany w krótką przepasaną suknię i płaszcz okrywający plecy, z torbą podróżną i kosturem, trzyma na barku małego Chrystusa;
nieokreślone drewno bejcowane i woskowane, wys. 120 cm.
2. ćw. XX w.
Rzeźba w stylizacji gotycko-renesansowej ujawnia cechy plastyki dwudziestowiecznej; powstała zapewne w okresie międzywojennym.