Nr katalogowy: 908
Kanapa biedermeier
sosna, fornir - mahoń, brzoza; 112 x 181 x 74 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830.
z wysokim oparciem zwieńczonym niewielkim łukiem, z pełnymi bokami, wsparta na czterech klockowatych nogach, wyściełana, fornirowana, intarsjowana.
Ramiak oparcia ozdobiony festonami z chust. Boki zwieńczone półkolistymi, deskowymi podłokietnikami, od frontu zaś prostymi deskami ozdobionymi intarsjowanymi nagimi postaciami kobiecymi;
Europa Środkowa, ok. 1830.
Elegancka w formie kanapa, o prostej i zarazem typowej dla stylu formie ozdobionej klasycyzującymi intarsjami.
6 000 zł