Nr katalogowy: 814
Para kandelabrów 5-świecowych
brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 60,5 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
podstawy koliste, opasane ornamentem ze stylizowanych listków, wysklepione i spłaszczone, zdobne motywem skręconych esowato kanelur; trzony figuralne: 1/ z postacią satyra o koźlich nogach, siedzącego na grzbiecie pantery, dźwigającego róg obfitości, w którym umocowana cylindryczna tuleja stanowiąca podstawę dla czterech esowatych, zdobnych akantem ramion świecznika, z tulejkami na szerokich talerzykach; piata tulejka do świecy - wieńczy trzon pośrodku; 2/ z postacią bachantki owiniętej skórą pantery, której łeb zwisa jej na plecy oraz nagiego putta z kiściami winogron; u ich stóp - leżący róg
obfitości;
brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 60,5 cm, szer. ramion 39 cm; średnica podstawy 19,5 cm.