Nr katalogowy: 806
Ekrytuar
brąz złocony, blacha tłoczona, szkło rżnięte
i szlifowane;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
na prostokątnej podstawie, z czterema zdobionymi muszlą nóżkami w narożach; brzegi i gzyms - moletowane, z wzorami roślinno-geometrycznymi; wierzch podstawy tłoczony w drobny wzór czteropłatkowych kwiatków w owalach; wzdłuż krawędzi - ażurowa galeryjka arkadkowa; pośrodku - na wysokim, tralkowym trzonie wspartym na rozecie - głęboka, gładka
miseczka, zdobiona na krawędzi reliefowym motywem akantu, rocaille’u i palmetek; po bokach - para cylindrycznych kałamarzy z grubego szkła, umieszczonych w gniazdach opasanych ażurowymi arkadkami; pokrywki wypukłe, zdobione wzdłuż brzegów podobnie jak środkowa miseczka;
brąz złocony, blacha tłoczona, szkło rżnięte i szlifowane; podstawa od spodu wypełniona drewnianą deseczką, oklejoną zielonym papierem; wys. 16 cm, szer. 29 cm, głęb. 17,8 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.