Serwis do kawy i herbaty art deco
plater, srebro próby 1 (950) cechowane;
waga 2468 g (bez tacy).
Paryż, wytwórnia Boin-Taburet, lata 20.-30 XX w.
składający się z imbryka do herbaty, dzbanka do kawy z tralkowym uchwytem osadzonym poziomo, mlecznika, cukiernicy dwuusznej wewnątrz złoconej z nakrywką, tacy oraz dzwonka; naczynia na kolistych, profilowanych stopach, gruszkowate, fasetowane, z nakrywkami kopulastymi żebrowanymi z gałką, obrzeżone drobno profilowaną taśmą; wylewy dzbanków w formie dzióbka, mlecznika trójkątny, ucha drewniane osadzone w srebrnych tulejkach; taca platerowana owalna ozdobiona w lustrze splecionym monogramem w odbiciu lustrzanym;
plater, srebro próby 1 (950) cechowane (cecha probierni francuskiej z próbą 1 i głową Minerwy, znak złotnika w rombie nieczytelny, bite negatywowo BOIN - TABURET / A PARIS);
imbryk - wys. 17,8 cm, szer. 23,5 cm, głęb. 12,6 cm;
dzbanek - wys. 23 cm, szer. 21,5 cm, głęb. 13,1 cm;
cukiernica - wys. 16 cm, szer. 13,1 cm, głęb. 11,3 cm;
mlecznik - wys. 11 cm, szer. 11,5 cm, głęb. 5,8 cm;
taca - wys. 1,5 cm, szer. 50,5 cm, szer. 36,5 cm,
dzwonek - wys. 12,2 cm, średn. 6,5 cm;
waga 2468 g (bez tacy).