Nr katalogowy: 620
Filiżanka z widokiem miasta Wohlau (Wołów)
Berlin, Królewska Manufaktura
Porcelany (KPM), 1 ćw. XIX w.
cylindryczna, z lekko rozchyloną krawędzią, na trzech lwich łapkach, z wysokim, pastoralnym uszkiem osadzonym palmetką; od frontu w prostokątnej złoconej ramce barwna miniatura pejzażowa z zabudowaniami miejskimi, z podpisem w rezerwie na złoconej listwie u dołu: Wohlau (pol. Wołów). Wokół brzuśca pomiędzy listwami ramki miniatury - wić bluszczu. Krawędzie, lwie nóżki i uszko złocone; porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys.13,5 cm (z uchem), średn. brzegu 9 cm; sygn. kobaltem podszkl. berło, druk naszkl. brązowy orzeł pruski z insygniami i litery K.P.M. poniżej.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), 1 ćw. XIX w.
Miniatura dolnośląskiego miasta Wołów ( niem. Wohlau), z zabudowaniami kościoła św. Wawrzyńca i Zamku Piastowskiego.