Nr katalogowy: 619
Kabaret z miniaturami mitologicznymi wg Angeliki Kauffmann
Niemcy, Suhl , Erdmann Schlagelmilch
Porzellanfabrik (zał. 1861), pocz. XX w.
paterka trójdzielna, o trzech miseczkowych zagłębieniach, z falistą krawędzią i uniesionym trójdzielnym roślinnym uchwytem pośrodku; kołnierz wiśniowy, ze złoceniami roślinno-rocaillowymi i ciemnozielonym szlakiem z podobnymi złoceniami wokół linii lustra i kołnierza; wnętrza miseczek jasnozielone, z miniaturami barwnymi w kolistych złoconych rezerwach wg malarstwa Angeliki Kauffmann (1741 - 1807):
Triumf Miłości (Amor na rydwanie i trzy Gracje), Trzy Gracje oraz Toaleta Wenus;
wokół miniatur gałązki róż. Uchwyt złocony. Przetarcia złoceń; porcelana, farby naszkliwne, druk złocony i barwny; wys. 9,5 cm, 30 x 33 cm; sygn. zielonym drukiem: w stylizowane naczynie -wazę wpisane litery: GROV SXE oraz E.S.
Niemcy, Suhl , Erdmann Schlagelmilch Porzellanfabrik (zał. 1861), pocz. XX w.