Nr katalogowy: 615
Misa z dekoracją o motywach zoomorficznych
Helena Grześkiewicz (1909-1977) i Lech Grześkiewicz
(1913-2012) pracownia w Łomiankach
pod Warszawą, 1960.
kolista, o lekko zawiniętej krawędzi, wewnątrz puklowana promieniście w dwa kręgi wklęsłych zagłębień, dekorowana odręcznie w kolorach niebieskim, brązowym i czarnym, z motywem czarnego ptaka(?) w sześciu białych kolistych rezerwach wokół zewnętrznego kręgu oraz w środku;
fajans (majolika), farby ceramiczne, szkliwo ołowiowe (ołowiowo-boraksowe?); wys. 7,5 cm, średn. 42 cm;
sygn. kobaltem odręcznie: H. i L. Grześkiewicz / Poland / 1960.
Helena Grześkiewicz (1909-1977) i Lech Grześkiewicz (1913-2012) pracownia w Łomiankach pod Warszawą, 1960.
Sygnowana i datowana unikatowa realizacja znanych ceramików, autorów fresków i monumentalnych rzeźb ceramicznych, z ich pracowni w Łomiankach.