Louis-Marie-Jules DELAPCHIER czynny k. XIX w
Nr katalogowy: 205
Akt
brąz, odlew patynowany;
Francja, pocz. XX w.
figurka młodej, nagiej, uczesanej w kok kobiety, siedzącej z prawą ręką wspartą o podstawę; łokieć lewej ręki oparty na kolanie lewej nogi; na brzegu u dołu, wzdłuż lewego uda - sygnatura: „L. Delapchier”;
brąz, odlew patynowany; wys. 8,5 cm, szer. 9 cm, głęb. 5,3 cm;
podstawa (luzem) z kwadratowej płytki czarnego marmuru z białymi żyłkami, 2 x 8 x 8 cm.
Francja, pocz. XX w.