Nr katalogowy: 916
Szafa kredensowa kątowa biedermeierowska
konstrukcja - dębina, sosna, orzech; fornir - mahoń,
żyłki i wstęga - brzoza; 199 x 99 x 66 cm;
Europa Środkowa, Niemcy (?), ok. 1830.
zbudowana z dwóch korpusów zamykanych jednoskrzydłowo, o prostych bokach i wybrzuszonym froncie, fornirowanych
mahoniem i ozdobionych jasną żyłką lub wstęgą wokół krawędzi powierzchni, wsparta na trzech graniastych nogach. Szyldy zamków w formie intarsjowanych rombów. We wnętrzu po dwie półki.
konstrukcja - dębina, sosna, orzech; fornir - mahoń, żyłki i wstęga - brzoza;
199 x 99 x 66 cm; dł boków 70 x 70 cm;
Szafa kredensowa stosowana do przechowywania zastawy i wiktuałów oraz bielizny stołowej. Wykonana w formie praktycznej formie mebla kątowego, dzięki czemu mimo stosunkowo dużej wewnętrznej powierzchni użytkowej, zajmowała
mniej miejsca we wnętrzu. Po rekonstrukcji w XX w.