Nr katalogowy: 911
Stolik do robótek w stylu biedermeier
konstrukcja - sosna, fornir - brzoza, żyłka - mahoń;
77 x śr. 56 cm;
Polska, ok. poł. XX w.
z okrągłym, odkładanym na zawiasie blatem, wsparty na trzech esowatych podporach spiętych trójboczną półeczką i analogicznie ukształtowanym podnóżu z trzema niskimi nóżkami opartymi na większej platformie. Blat i oskrzynienie ozdobione na obrzeżach żyłką. We wnętrzu oskrzynienia liczne przegródki oraz zamontowany pośrodku długi worek z tkaniny bawełnianej.
77 x śr. 56 cm;
Polska, ok. poł. XX w.
Niewielki stolik pomocniczy, przeznaczony do przechowywania niewielkich robótek i nici. Forma klasycyzująca, popularna na pocz. XIX i XX wieku, inspirowana wiedeńskim biedermeierem. Stan do konserwacji.