Nr katalogowy: 908
Stolik art deco
konstrukcja - buczyna, mahoń, fornir - palisander,
czeczota (tujowa lub orzechowa),
Europa zachodnia (Francja?), 2 poł. lat. 20. XX w.
prostokątny, wsparty na dwóch toczonych podporach umieszczonych na deskowej platformie zakończonej na bokach łukowatymi płozami, fornirowany, intarsjowany, inkrustowany. Blat na krawędziach ujęty jasną wstęgą, a na powierzchni dłuższych boków ozdobiony geometryczną dekoracją. Podpory u dołu zakończone metalowymi rurkami. Platforma z płozami ozdobiona na krawędziach i pośrodku metalowymi półwałkami.
konstrukcja - buczyna, mahoń, fornir - palisander, czeczota (tujowa lub orzechowa),
intarsje - bukszpan, okucia stal niklowana; 71,5 x 80 x 60 cm;
Stolik pomocniczy o formie i dekoracji nawiązującej do francuskiego meblarstwa epoki art deco.