Nr katalogowy: 907
Stolik art deco
orzech; 68 x śr. 60,5 cm;
Polska (?), 2 poł. lat 20. XX w.
z okrągłym blatem, wspartym na czterech podporach u dołu zaokrąglonych i opartych na platformie zbudowanej z trzech okręgów ułożonych schodkowo, wspartej na krzyżaku zakończonym podkładkami. Całość fornirowana wzorzystą okleina. orzech; 68 x śr. 60,5 cm;
Model stolika popularny w latach 20 XX w. Podnóże oparte na prostym, ale bardzo chętnie stosowanym w tym okresie wzorze opartym na dwóch krzyżujących się literach U. Częściej spotykane było bezpośrednie połączenie dwóch liter U, w tym modelu podpory „wchodzą” okrągłą platformę, przez co forma jest dużo bardziej delikatna, podobna francuskim modelom.