Nr katalogowy: 903
Szafka eklektyczna
konstrukcja - sosna, fornir - mahoń; okucia - mosiądz;
80,5 x 89 x 43 cm;
Polska, kon. XIX w.
z płyta górną na bokach i od frontu falistą w zarysie, o prostych bokach, wybrzuszonym licu umieszczonej u góry szuflady, zamykana dwojgiem prostych skrzydeł drzwi, wsparta na czterech nóżkach, przednich toczonych, tylnych klockowatych. Całość fornirowana wzorzystą okleiną z dekoracyjnymi mosiężnymi szyldami i uchwytami. Skrzydła ramowe, od wewnętrznej strony ramy profilowane w narożach półkoliste. Frontowe naroża korpusu w górnej i dolnej partii półkoliste,
pośrodku ścięte ozdobione półwałkiem i konsolkami wolutowymi. We wnętrzu jedna półka.
80,5 x 89 x 43 cm;
Polska, kon. XIX w.
Mebel pomocniczy, przeznaczony do przechowywania sztućców, bielizny stołowej i podręcznej zastawy. Posiada typową dla okresu eklektyzmu formę i dekorację.