Nr katalogowy: 902
Skrzynia
sosna, intarsje - śliwa, brzoza, okucia - stal;
84,5 x 117 x 70 cm;
Polska Północna - Pomorze (?), XIX w.
prostopadłościenna, zamykana prostym wiekiem o zaokrąglonych frontowych narożach, z szufladą u dołu korpusu, intarsjowana wstęgą tworzącą geometryczne pola (pojedyncze na wieku i bokach, po dwa na froncie i licu szuflady), w których ośmioramienne gwiazdy (na wieku, froncie i bokach). We wnętrzu po lewej stronie oraz na tylnej ściance dwa przyskrzynki. Szyld zamka z blachy stalowej wysłużony, falisty na obrzeżu. Zamek hakowy, jednoryglowy, przykładany, stalowy. Uchwyty koliste na toczonych szyldach.
84,5 x 117 x 70 cm;
Skrzynia o formie i dekoracji stosowanej na terenie północnych terenów kraju, bliska stylistyce mebli elbląskich.