Nr katalogowy: 840
Tondo dekoracyjne
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
pośrodku - we wgłębieniu pokrytym promieniście ułożonymi, lekko wygiętymi płytkami kościanymi - kolista płaskorzeźba z wyobrażeniem młodzieńczego, antycznego, nagiego bożka - z berłem i snopem kłosów, ujęta ramką mosiężną z akantowych listków; wokół wgłębienia - szeroki kołnierz podzielony mosiężnymi listwami na osiem pól; w każdej kwaterze - reliefowe wizerunki półleżących bóstw i postaci z mitologii greckiej (m. in. Posejdon z trójzębem i delfinem, Afrodyta z parą gołąbków, Dionizos z dzbanem wina, Demeter z koszem owoców i snopkiem zboża); całość ujęta głęboką, oszkloną, drewnianą
ramą, zdobioną motywem muszli, akantu, kwiatów i kratek, wyścieloną wewnątrz oliwkowym pluszem;
drewno, kość, iworyna, mosiądz złocony; średnica ca 46 cm;
rama - drewno złocone, gipsatura, szkło, plusz; wys. 11 cm, średnica 64 cm.
1 900 zł