Nr katalogowy: 839
Stołek ogrodowy z dekoracją kwiatową
tzw. semi-porcelain (odmiana porcelany angielskiej);
USA, Maddock’s Works Royal Porcelain, Trenton,
New Jersey, 1893-1929.
sześcioboczny, z płaskim sześciobocznym siedziskiem obwiedzionym listwą z reliefowymi wolutami roślinnymi, z małymi nóżkami wymodelowanymi na narożach podstawy; w trzech bokach ażurowe owalne prześwity obwiedzione liściastymi rocaillami. Na kremowo-łososiowych ściankach bocznych i na siedzisku gałązki różowych kwiatów klematisu o brązowym konturze; krawędzie i reliefy wokół prześwitów, listwy siedziska i nóżek złocone; lekko przetarte złocenia;
tzw. semi-porcelain (odmiana porcelany angielskiej), druk brązowy podmalowany barwnie, szkliwo ołowiowo-boraksowe, częściowo nanoszone natryskiem, z krakelurą; wys. 54 cm, szer. ok. 32 cm; sygn. drukiem brązowo-zielonym: krąg zwieńczony ozdobna literą M, wewnątrz wokół: MADDOCK’S WORKS, pośrodku: LAMBERTON, na zewnątrz poniżej: ROYAL PORCELAIN.
USA, Maddock’s Works Royal Porcelain, Trenton, New Jersey, 1893-1929.
Ceramiczny mebel do ogrodu-oranżerii, w stylistyce przełomu stuleci, wykonano w znanej amerykańskiej wytwórni - spółce akcyjnej, z odwołaniem do tradycji angielskiej w dekoracji i technologii. Tzw. półporcelana, to odmiana porcelany angielskiej, popularna w USA, zbliżona technologicznie do twardego fajansu delikatnego.
1 800 zł