Nr katalogowy: 838
Lustro ścienne
tafla lustrzana, drewno, gipsatura, złocenia;
wys. 99,5 cm, szer. 81 cm, głęb. 4,5 cm.
Europa Środkowa, XX w.
prostokątne, w wąskiej ramie z drewna i złoconej gipsatury, z motywem listków akantu; tafla lustrzana dwudzielna; część górna - odgraniczona wąską, poziomą, złoconą listwą półwałkową - ozdobiona trzema aplikowanymi elementami o motywach antycznych: pośrodku prostokątna plakieta z reliefowym wyobrażeniem grającego na lirze Apolla z orszakiem grających i tańczących kobiet; po bokach - para kolistych medalionów ze scenami alegorycznymi, symbolizującymi lato (para kochanków na tle łanów zbóż) i wiosnę (naga bogini z wieńcem i para puttów wśród kwiatów i girland);
Europa Środkowa, XX w.