Nr katalogowy: 714
Cukiernica dwuuszna
srebro próby 13, waga 188 g.
Austria, 2 ćw. XIX w.
w formie wazki z nakrywką, cebulasta, gładka, wewnątrz złocona, z krawędzią górną ujętą w półwałek, z uchami z ceowników; nakrywka lekko wysklepiona z gałką na rozecie, ozdobioną liściastą rozetą na szczycie;
srebro próby 13 (austriacka cecha z lat 1814-66 mało czytelna, monogram złotnika nieczytelny); wys. 9,3 cm, szer. 12 cm, głęb. 8,7 cm; waga 188 g.
Austria, 2 ćw. XIX w.