Nr katalogowy: 706
Solniczka łódkowata
srebro próby 4, waga 133 g.
Niemcy?, 1 ćw. XIX w.
na owalnej, uskokowo wywyższonej stopie przechodzącej w gładki stożkowaty trzon, z czarką owalną z uniesionymi bokami na osi dłuższej, z ażurowym koszyczkiem dekorowanym owalami z drutu, z dwoma taśmowymi, wysokimi uchami; pod górną krawędzią pas dekoracji ze stylizowanych liści; wnętrze złocone;
srebro próby 4 (cechy probierni warszawskiej wybijane po 1963); wys. 11 cm, szer. 14,2 cm, głęb. 5,8 cm; waga 133 g.
Niemcy?, 1 ćw. XIX w.