Nr katalogowy: 618
Cache - pot (osłona na doniczkę) z motywem gałązek
Nieustalona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.
kwadratowa (sześcienna), rudo- brązowa, z zielonymi liśćmi; krawędzie modelowane reliefową brązową gałązką, przechodzącą na dwu ściankach bocznych w gałązkowe uchwyty z reliefowym 3-dzielnym liściem, pozostałe dwie ścianki z reliefowym 5-dzielnym liściem; na narożach niskie gałązkowe nóżki; majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe z krakelurą;
wymiary: 21,5 x 21 x 21 cm;
sygn. wyciskiem: L, czernią odręcznie: C.