Nr katalogowy: 617
Dzban toaletowy
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany
(KPM), koniec XIX w. lub przełom XIX i XX w.
o brzuścu kolistym w dolnej części, zwężającym się ku górze, z wąską , rozchyloną 3-dzielnie szyjką z wymodelowanym od krawędzi taśmowym uchem, osadzonym muszlową palmetą na brzuścu; od frontu malowana ceglasta 9-pałkowa korona (hrabiowska), krawędzie i nasada ucha z ceglastymi obwódkami; porcelana, farby naszkliwne; wys.31,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. berło, ceglasty druk naszkl.: jabłko królewskie zwieńczone krzyżem i poniżej litery K.P.M.
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), koniec XIX w. lub przełom XIX i XX w.
1 000 zł