Nr katalogowy: 616
Talerz dekoracyjny z kuropatwą
Francja, Limoges, Bawo i Dotter (Elite Works),
po 1900 - 1 ćw. XX w.
płytki, o wielopłatkowej krawędzi z wijącym się reliefem, z barwną dekoracją przedstawiającą kuropatwę na pierwszym planie, z pejzażem z drzewami i fragmentem jeziora (?) w tle; porcelana, farby naszkliwne; wys. 3,7 cm, średnica 31 cm; sygn. zielenią chromu druk: ELITE, podkreślone, niżej: L/ FRANCE.
Francja, Limoges, Bawo & Dotter (Elite Works), po 1900 - 1 ćw. XX w.
Wyrób studio dekoracyjnego ”Elite Woks”, założonego w Limoges ok. 1900 roku przez amerykańską firmę Bawo & Dotter, importującą do USA w 1 ćw. XX wieku luksusową porcelanę, dekorowaną na zamówienie.