Nr katalogowy: 613
Przybornik na biurko, tzw. ecritoire
Miśnia, ok. poł. XX w.
składa się z prostokątnej niskiej tacy o zaokrąglonych narożach z reliefowymi kręgami- ogranicznikami na pojemniki, dwoma cylindrycznymi pojemnikami (na atrament) z płaskimi wpuszczanymi pokrywkami z uchwytem- szyszką i suszki porcelanowej z płaskim uchwytem; dekoracja luźnymi bukiecikami kwiatowymi, gałązkami kwiatowymi i owadami; krawędzie i uchwyty pokrywek złocone;
pokrywki klejone, lekko przetarte złocenia;
wymiary: taca - 2,6 x 22 x 12 cm;
pojemniczki - wys. 5,7 cm, średn. 4,3 cm;
suszka - 6,5 x 11 x 5,8 cm;
sygn. kobaltem skrzyżowane miecze, wyciski: 383 oraz 105 (pojemniki) i 54 (taca), filetem naszkl.34 (taca), brązem naszkl.21 (pojemniki).
Miśnia, ok. poł. XX w.