715
Kufel dekoracyjny w typie barokowym z monetami srebro z cechami fantazyjnymi nieczytelnymi;
waga 1995 g. Niemcy, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

716
Krzyż ruski srebro próby 84 cechowane, waga 118 g.
St Petersburg, monogram złotnika IA,
probierz Jakow Łapunow, 1899-1903
Cena wywoławcza. 3 500 zł

717
Patera srebro próby 800 cechowane, waga 551 g.
Niemcy?, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

718
Mlecznik srebro próby 800;
Frankfurt n/Menem, firma Posen Witwe
(czynna ok. 1870-1930), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

719
Serwis do kawy i herbaty art deco srebro próby 1 z głową Minerwy cechowane;
waga całkowita 2290 g.
Paryż, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 8 900 zł

720
Sosjerka z chochelką srebro próby 1 cechowane;
Paryż, wytwórnia Alexandre-Auguste Turquet;
3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

801
Broszka ażurowa kość rzeźbiona, metal; 2,3 x 5,6 x 4,2 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

802
Para spinek do mankietów srebro pr. 3; waga 20 g.
Warszawa, cecha probiercza z lat 1963-1986
Cena wywoławcza. 800 zł

803
Brosza platynowa w stylu art-deco platyna pr.0.900 - 0.950, masa całkowita 11.700 g
Cena wywoławcza. 5 500 zł

804
Kolczyki z perłą złoto 18 ct, masa całkowita 26.600 g
Cena wywoławcza. 26 000 zł

805
Broszka-wisior złoto pr.0.585, białe elementy - srebro,
masa całkowita 7.730 g,
Austro-Węgry, Wiedeń, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

806
Bransoletka złota złoto 14 ct, masa całkowita 41.300 g
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

807
Listownik na biurko brąz; wys. 20 cm, szer. 25 cm, głęb. 14,5 cm.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

808
Dzwonek gabinetowy Polska, w typie wyrobów warszawskiego
warsztatu Adolfa Kummera; 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

809
Lustro toaletowe, secesyjne Polska?, Niemcy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

810
Ekrytuar brąz złocony, blacha tłoczona,
szkło rżnięte i szlifowane;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

811
Para lichtarzy brąz, odlew, moletowany;
Polska?, Warszawa?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

812
Dzwonek elektryczny na służbę Europa Zachodnia; XVIII/XIX w.;
przeróbka pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

813
Mapa Prus Wschodnich miedzioryt kolorowany, papier.;
wym. w świetle passe-partout 50 x 59 cm;
Norymberga, ok. 1730
Cena wywoławcza. 1 800 zł

814
Samowar z tacką i kominkiem Rosja, Tuła, firma Mikołaja Iwanowicza
Bataszewa; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

815
Samowar Polska, Kraków-Dębniki, fabryka
Stanisława Sulikowskiego, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł
Cena oferowana 2 100 zł

816
Pistolet oficerski, francuski, kapiszonowy Francja, manufaktura St. Etienne, XVIII/XIX w.,
przezbrojenie ok. 1820.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

817
Szabla perska, szamszir Iran, głownia XVIII/XIX w.; oprawa późniejsza.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

818
Szabla paradna oficera marynarki, w pochwie Francja, XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

819
Figura konia brąz, odlew polerowany;
Chiny, XVII w. (?)
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

820
Lampka na biurko, elektryczna mosiądz polerowany, żeliwo (dociążenie stopy), szkło;
Niemcy?, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

821
Posążek Buddy Chiny / Tybet, wg informacji oferenta
- okres panowania mandżurskiej dynastii Qing (Cing);
XVIII / XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

822
Posążek Buddy brąz złocony ogniowo, blacha miedziana;
Chiny/Tybet; XVIII/XIX w.
(okres panowania dynastii Qing).
Cena wywoławcza. 22 000 zł

823
Ikona - Welon Matki Boskiej - Pokrow tempera na desce z 2 szpongami;
50 x 38 x 3,2 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

824
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera na desce; 19 x 14, 2 x 1,8 cm.
Rosja?, Zachodnia Ukraina?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

825
Ikona podróżna - tetraptyk mosiądz, odlew cyzelowany;
wys. 17 cm, szer. po rozłożeniu 41 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

826
Ikona - Sceny z życia i męczeństwa św. Kirika i jego matki św. Julity tempera na desce, z dwiema szpongami (wymienianymi);
53 x 45 x 5,5 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

827
Ikona - Welon Matki Boskiej - Pokrow tempera na desce z 2 szpongami; 53 x 43 x 2,5 cm.
Rosja, XVIII w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

828
Talerz dekoracyjny żeliwo, odlew; średnica 61 cm, wys. 5,5 cm.
Niemcy, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

829
Żyrandol 5-ramienny, elektryczny, art deco Europa Środkowa, Polska?, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

830
Zegar kominkowy, szafkowy Niemcy, Schwarzwald, firma Junghans, po 1890.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

831
Zegar kominkowy, zdobiony emalią Francja, Paryż, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

832
Zegar szafkowo - stołowy Londyn, Claude Duchesne (Claudius Du Chesne),
ok. 1715-1720 r.
Cena wywoławcza. 90 000 zł

833
Tkanina dekoracyjna, orientalna jedwab, częściowo lity nicią złotą i srebrną;
264 x 225 cm.
Indie?, XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

834
Kilim o wzorach geometrycznych Polska, Gliniany, k. Lwowa; Krajowe
Stowarzyszenie Tkaczy, zał. 1898.
Cena wywoławcza. 800 zł

835
Fragment tkaniny wschodniej haft, aplikacje, nici metalowe, złote i srebrne,
plusz, taśmy pasmanteryjne; 76 x 68 cm.
Bliski Wschód?, XVIII w. (?)
Cena wywoławcza. 600 zł

836
Dywan afgański osnowa i wątek - wełna; ręcznie tkany;
ca 500 x 350 cm.
Afganistan, pocz. XX w. (wg informacji oferenta).
Cena wywoławcza. 8 000 zł

837
Dywan typu sziraz osnowa i wątek - wełna; ręcznie tkany; 208 x 180 cm.
Iran, XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

838
Lustro wiszące biedermeier konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
117,5 x 72 x 6,8 cm.
Europa Środkowa, Polska (?), ok. 1830
Cena wywoławcza. 1 900 zł

839
Ekran klasycystyczny konstrukcja - jesion, mahoń; fornir - mahoń;
98 x 57 x 37,4 cm.
Europa Środkowa, Polska (?), pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

840
Lichtarz kościelny, neogotycki mosiądz; wys. 109 cm, średnica podstawy ca 23 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

841
Kufer klasycystyczny dębina; 85 x 117 x 60 cm.
Niemcy (?), 4 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

842
Skrzynia góralska jawor (?); 50 x 105 x 48 cm.
Galicja - Pogranicze polsko-czeskie (?), 1895
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 2 400 zł