Nr katalogowy: 916
Zestaw mebli modernistycznych
konstrukcja - mahoniowiec, stal chromowana,
matowiona, mosiądzowana, miedziowana;
Europa Zachodnia, Niemcy (?), 2 poł. XX w.
stół prostokątny fornirowany okleiną mahoniową, umieszczony na ramie z zmatowionego płaskownika, wspartej na czterech nogach ze stalowych rurek zbieżnych ku dołowi, chromowanych, spiętych krzyżowymi, mosiądzowanymi łączynami łukowato wygiętymi i spiętymi pośrodku miedziowaną kulą; krzesła o konstrukcji z rur o graniastym przekroju, o zmatowionej
powierzchni, z lekko odchylonymi, prostokątnymi deskowymi oparciami, fornirowanymi mahoniem ujętymi metalową ramą,
z tapicerowanymi siedzeniami, wsparte na czterech metalowych prostych nogach;
konstrukcja - mahoniowiec, stal chromowana, matowiona, mosiądzowana, miedziowana;
stół - 75,5 x 200 x 100 cm;
krzesła - 98 x 40,5 x 47 cm.
Modernistyczny zestaw wykorzystujący dekoracyjne możliwości stali o różnym wykończeniu powierzchni błyszczącej i matowej oraz różnokolorowej.