Nr katalogowy: 821
Posążek Buddy
Chiny / Tybet, wg informacji oferenta
- okres panowania mandżurskiej dynastii Qing (Cing);
XVIII / XIX w.
siedzącego w postawie lotosu, na trójkątnej, wyoblonej na narożach podstawie, zdobionej kaboszonowymi puklami i ornamentem perełkowym na krawędzi; postać młodzieńcza, w fałdzistej szacie odsłaniającej nagi tors;
oczy przymknięte, włosy upięte w wysoki kok, ufryzowane w drobne loczki;
w rękach naczynie z gałązką lotosu; spód podstawy przykrywa miedziana blaszka z wytłoczoną pośrodku 4-listną rozetą;
brąz złocony ogniowo, blacha miedziana; wys. 21 cm, szer. 13,8 cm, głęb. 11,3 cm.
Chiny / Tybet, wg informacji oferenta - okres panowania mandżurskiej dynastii Qing (Cing); XVIII / XIX w.