Nr katalogowy: 819
Figura konia
brąz, odlew polerowany;
Chiny, XVII w. (?)
o masywnej budowie, stojącego, z głową lekko zwróconą w lewo; grzywa uformowana w zęby; na grzbiecie siodło; ogon krótki, przewiązany; cała powierzchnia rzeźby pokryta grawerunkiem zapuszczanym czarną farbą, z motywem floresów
i wolut odwzorowujących sierść zwierzęcia; na szerokim zadzie znak - sygnatura w kwadracie, z ideogramami chińskimi;
brąz, odlew polerowany; wys. 32,2 cm, dł. 38,5 cm, szer. ca 14 cm.
Chiny, XVII w. (?)
11 000 zł