Nr katalogowy: 816
Pistolet oficerski, francuski, kapiszonowy
Francja, manufaktura St. Etienne, XVIII/XIX w.,
przezbrojenie ok. 1820.
modernizowany, pierwotnie skałkowy; lufa stalowa, ośmiogranna, gładka; na grzbiecie w partii dennej oraz po bokach - bite punce owalne ze skrzyżowanymi gałązkami palmowymi - manufaktury St. Etienne; łoże orzechowe długie, karbowane w partii chwytu;
głowica owalna, okuta stalą; w łożu pod lufą pogrążony pobojczyk stalowy, zabezpieczony 2 tulejami ze stali;
stal, drewno orzechowe; dł. lufy z warkoczem 19,6 cm, dł. całk. 28,5 cm.
Francja, manufaktura St. Etienne, XVIII/XIX w., przezbrojenie ok. 1820.