Nr katalogowy: 719
Serwis do kawy i herbaty art deco
srebro próby 1 z głową Minerwy cechowane;
waga całkowita 2290 g.
Paryż, lata 20-30. XX w.
składający się dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, mlecznika i dwuusznej cukiernicy wewnątrz złoconej z nakrywką; naczynia wsparte na ośmiobocznych stopach z profilowanymi krawędziami, gruszkowate, fasetowane, dekorowane w połowie wysokości pasem godronów; z boków drewniane ucha osadzone w cylindrycznych tulejkach; uchwyty cukiernicy z łamanej taśmy ozdobionej u nasady palmetką; wylew imbryka w formie dzióbka, w dzbanku trójkątny osadzony wysoko; nakrywki fasetowane, wysklepione, zwieńczone gałką, na krawędzi dekorowane pasem godronów;
srebro próby 1 z głową Minerwy cechowane (monogram złotnika LB ze znakiem warsztatowym trudnym do identyfikacji); dzbanek - wys. 24,5 cm, szer. 19,2 cm, głęb. 11 cm; imbryk - wys. 20, 8 cm, szer. 22,5 cm, głęb. 13 cm; mlecznik - wys. 13 cm, szer. 12,3 cm, głęb. 7,7 cm; cukiernica - wys. 15,5 cm, szer. 16,4 cm, głęb. 10,8 cm; waga całkowita 2290 g.
Paryż, lata 20-30. XX w.