Nr katalogowy: 706
Solniczka podwójna
srebro próby 800, szklane wkłady; waga 114 g.
Niemcy?, 4 ćw. XIX w.
w formie dwóch okrągłych pojemników na sól wspartych na kolistych stopach i czterech nóżkach, naczynia dołem półkuliste, wyżej cylindryczne, wewnątrz złocone, połączone ze sobą wolutowymi ramionami wysokiego trzonu, zwieńczonego wazą; całość dekorowana stylizowanym ornamentem neorenesansowym; czarki z półkulistymi wkładkami ze szkła ze szlifowaną rozetą w dnie;
srebro próby 800, szklane wkłady; wys. 15,6 cm, szer. 13 cm, głęb. 5,5 cm; waga 114 g.
Niemcy?, 4 ćw. XIX w.