Nr katalogowy: 618
Żardiniera z uchwytami - delfinami
Nieokreślona wytwórnia europejska
(Belgia lub Niemcy?), XX w.
owalna, niska, wybrzuszona, na niskiej stopie z motywem wolut roślinnych, z wysokimi uchwytami przy krótszych bokach w formie plastycznych delfinów z podwójnymi ogonami; brzusiec puklowany, szafirowy w dolnej części, w części górnej różowy i groszkowany; wokół reliefowa dekoracja roślinno - kwiatowa w tonacji brązowo- żółtej, z motywem liściastych wolut i rocaillów przy krawędzi; wewnątrz szkliwiona turkusowo; krakelura i przetarcia szkliwa wewnątrz żardiniery; majolika, farby wysokich temperatur, szkliwo ołowiowe;
wys. 21,5 cm, dł. 49 cm, szer. 22 cm;
od spodu ryte: 106, czernią naszkl.: 30.
Nieokreślona wytwórnia europejska (Belgia lub Niemcy?), XX w.