Nr katalogowy: 616
Serwis deserowy o formach i dekoracji Art Deco
Francja, Limoges, Manufaktura Porcelany
J. Granger et Co.
lata 20./30.XX w.
składa się dzbanka z pokrywą, cukiernicy z pokrywą, dzbanuszka na mleko i sześciu filiżanek ze spodkami. Naczynia o spłaszczonych brzuścach modelowanych uskokowo wzdłuż krawędzi, z krótkimi dziobkami, prosto łamanymi uchwytami i pokrywkami 2-dzielnymi z prostokątnymi uchwytami; filiżanki o 8-kątnych podstawach i wielobocznie modelowanych czaszach, spodki z 8-kątnym lustrem modelowanych wielobocznych kołnierzach. Uszka, dziobki, uchwyty i krawędzie naczyń złocone, wokół brzegów szlak żółto - czarny z motywem czarnych kostek i barwnym wzorem geometrycznym zachodzących na siebie trzech półkoli; drobne przetarcia i porysowania dekoracji barwnej;
porcelana lekko kremowa, farby naszkliwne - druk barwny, złocenia;
dzbanek - wys. 23,5cm;
cukiernica - wys. 15,5 cm;
dzbanuszek - wys. 12 cm;
filiżanki - wys. 5,4 cm, średn. 9,2 cm;
spodki - wys. 1,8 cm, średn. 14,2 cm;
sygn. druk podszkliwny zielenią chromu: ozdobny monogram wiązany MG, wyżej półkoliście: LIMOGES, pod monogramem półkoliście: FRANCE.
Francja, Limoges, Manufaktura Porcelany J. Granger & Co. (dawniej Mavaleix & Granger, zał. 1908), lata 20./30.XX w.