Nr katalogowy: 615
Wazon dekoracyjny z pokrywą, w stylu Imari
Chiny (lub Japonia), XIX/XX w.
owoidalny brzusiec z krótką obręczową szyjką, kopułowa pokrywa z kołnierzem i uchwytem - plastycznym lewkiem - pieskiem Foo (?). Dekoracja „mixte”,
szkicowa, pobieżna; w czterech polach wokół brzuśca, z motywem ptaka na kwitnącym krzewie na przemian z motywem wachlarzowym z kwiatem;
porcelana, kobalt podszkliwnie, farby naszkliwne; wys. 30 cm; nie sygnowany.