Nr katalogowy: 614
Wazon z dekoracją Imari
Chiny (lub Japonia), XIX/XX w.
owoidalny, z krótką lekko rozchyloną szyjką, kanelowany. Dekoracja techniką „mixte” z motywem dwu smoków w kręgach, dwu motywów kwitnącego drzewa, kwiatów, owoców motyli i „cennych” przedmiotów. Dekoracja sumaryczna, dość schematyczna;
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia (mocno przetarte); wys. 21 cm; nie sygnowany.