Nr katalogowy: 613
Flaszka na sake
nie sygnowana.
Japonia, XX w.?
o kulistym brzuścu i długiej, cienkiej szyjce; dekoracja techniką „mixte” z sześcioma lekko skręconymi pasami na brzuścu, zwężającymi się ku szyjce (trzy kobaltowe z ceglastymi rozetami na przemian ze szlakami dekoracji roślinnej ceglastej akcentami zieleni); na szyjce drobne rzuty kwiatowe i szlak kobaltowych zębów przy krawędzi;
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne; wys. 20 cm;
nie sygnowana.
Japonia, XX w.?