Nr katalogowy: 610
Talerz z herbami Polski i Saksonii oraz scenkami zabaw (?) dziecięcych
Niemcy, Drezno - malarnia lub atelier autorskie
- Helena Wolfsohn ?, Donath und Co.? XIX/XX w.
talerz z ażurowym kołnierzem z listwową plecionką koszykową, wchodzącą reliefem na brzeg wokół lustra i z trzema owalnymi rocaillowymi polami z barwnymi miniaturami: dworskie pary dziecięce a’la Watteau w pejzażu. Lustro seledynowe, z 5-dzielną rezerwą obwiedzioną złoceniem, z herbem Rzeczpospolitej Obojga Narodów (Pogoń i Orzeł) i herbem Saksonii pod czapką elektorską Wettynów; tarcza w labrach , pod koroną na szyszaku rycerskim (klejnocie);
przetarte złocenia wokół herbu i seledynowej farby w lustrze;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 3,6 cm, średn. 25,2 cm;
sygn. złotem: ozdobny monogram złocony AR, wycisk: 19.
Niemcy, Drezno - malarnia lub atelier autorskie - Helena Wolfsohn ?, Donath & Co.? XIX/XX w.