Nr katalogowy: 608
Musztardniczka z granatową dekoracją kwiatową
Anglia, wytwórnia porcelany w Worcester
(okres Walla: 1751-83), lata 70.XVIII w.
cylindryczna, z rocaillowym odcinkowym uszkiem i pokrywką z wycięciem na łyżeczkę; uchwyt pokrywki - gałązka kwiatowa; wokół brzuśca i na pokrywce malowany kobaltem pęd kwiatowy i mała gałązka; wokół brzegu pokrywki i niskiej obręczowej szyjki ornament roślinny;
porcelana angielska, kobalt podszkliwny; wys. 9 cm, średn. 6 cm; sygn. kobaltem podszkl. W.;
Anglia, wytwórnia porcelany w Worcester (okres Walla: 1751-83), lata 70.XVIII w.
Rzadki na polskim rynku, w b. dobrym stanie, wyrób z porcelany angielskiej z jednej z najstarszych wytwórni Worcester.