Nr katalogowy: 607
Leżący kotek (kotka?)
Polska, Ćmielów, proj. Mieczysława
Naruszewicza (1923-2006) z 1958 roku,
powtórzenie późniejsze (lata 60. XX w.?).
leżący, pręgowany czarno- szary kot; porcelana, farby naszkliwne z natrysku; wys. 12,5 cm, dł. 30,5 cm;
sygn. drukiem zielonym: Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELÓW / M A D E / IN POLAND, odręcznie czernią naszkl.: C - 211 -729/22; czarny stempel: 70,- zł
Polska, Ćmielów, proj. Mieczysława Naruszewicza (1923-2006) z 1958 roku, powtórzenie późniejsze (lata 60. XX w.?).
Por. figurka „Leżący kotek” oferowana w D. A. Rempex - aukcja 205, 14. V. 2014; poz. kat. 605.
Poz. 604-607: Popularne modele rzeźbiarza - animalisty, Mieczysława Naruszewicza (1923-2006), jednego z najlepszych projektantów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego;
projekty figurek realizowano w fabryce porcelany w Ćmielowie, a niekiedy także w Chodzieży.