Nr katalogowy: 207
Madonna z Dzieciątkiem
lipa? polichromowana; wys. 42 cm;
Małopolska?, pocz. XVII w. ?
figura stojąca, Matka Boża odziana w czerwoną suknię z długim rękawem ozdobioną motywem lilii - symbolem maryjnym oraz błękitny płaszcz przerzucony przez prawy bark ozdobiony gwiazdami, okrywający głowę. Na lewej ręce trzyma Boskie Dzieciątko - w typie Salvador Mundi, w lewej ręce dzierżące jabłko, królewskie, prawą wykonuje gest błogosławieństwa.
Figura ustawiona na prostokątnym postumencie.
lipa? polichromowana; wys. 42 cm; ubytki polichromii, pęknięta podstawa;
Małopolska?, pocz. XVII w. ?