Nr katalogowy: 623
Żardiniera neorenesansowa
Niemcy, Villeroy und Boch, zakład w Mettlach,
1 ćw. XX w.
owalna, wybrzuszona, na czterech niskich nóżkach, z falistą lekko wywiniętą krawędzią z czterema małymi uchwytami wymodelowanym z brzegu i osadzonymi przy perełkowanej krawędzi w liściastych rozetkach oraz dwiema palmetkami muszlowymi. Wokół oliwkowozielonego brzuśca odciskany relief liściasty o czarnym konturze;
kamionka, barwne farby ceramiczne półmatowe i matowe, szkliwo ołowiowe; wys. 14,5 cm, dł. 34,5 cm, szer. ok. 19 cm;
sygn. wyciskiem: motyw architektoniczny, niżej szyld z napisem: METTLACH, w półkolu monogram wiązany VB, obok: GES. GESCH. / 2415, II, 20, 00.
Niemcy, Villeroy & Boch, zakład w Mettlach,1 ćw. XX w.